Wiosenne porządki – dłonie

wiosenne porządki - dłonie
Zadbałaś już o swoje ciało, odżywiłaś skórę. Dzisiaj skup się na dłoniach.

To właśnie dłonie wyjątkowo narażone są na mróz, słońce i działanie detergentów i tylko prawidłowa pielęgnacja sprawi, że ich wygląd nie doda Ci lat. Jak dbać o dłonie? Są na to proste sposoby.

Zrób peeling

Zastosuj kosmetyk specjalnie dla dłoni. Dzięki niemu usuniesz martwy naskórek i rozjaśnisz skórę. Staraj się wykonywać go regularnie 2-3 razy w tygodniu. Raz w miesiącu możesz zrobić mikrodermabrazję. Możesz skorzystać z zabiegu w salonie kosmetycznym lub zrobić ją samodzielnie w domu kosmetykami, które zazwyczaj stosujesz na skórę twarzy.

Przede wszystkim nawilżaj

Zrób to najlepiej zaraz po wygładzeniu skóry – wtedy lepiej wchłoną się składniki pielęgnacyjne. Przy wyborze kremu sprawdź, czy posiada on substancje aktywne, np. retinol, witaminy czy peptydy. Tylko te składniki poprawią syntezę kolagenu, wygładzą zmarszczki, rozjaśnią skórę i zamaskują żyłki. Zawsze możesz też użyć kremu do twarzy.

Jak dbać o dłonie? - na szczęście są na to proste sposoby!

wiosenne porządki - dłonie

 

Chroń dłonie przed słońcem

Dłonie, podobnie jak twarz, są bardzo narażone na działanie promieni słonecznych. Dlatego stosuj kosmetyki zawierające filtry, zwłaszcza wtedy, gdy chodzisz bez rękawiczek. Pod wpływem słońca kolagen i elastyna ulegają zniszczeniu, tworzą się zmarszczki i przebarwienia, a naskórek staje się cienki i szorstki. Jeśli akurat nie masz kremu do rąk z filtrem, możesz zastosować preparat do opalania, jakiego używasz na plaży.

Rozjaśnij przebarwienia

Pozbycie się ciemnych, pigmentacyjnych plam odmłodzi Twoje dłonie i zdecydowanie poprawi ich wygląd. To jednak wymaga cierpliwości. Do tego celu wykorzystaj kremy na noc zawierające hydrochinon – składnik wpływający na blaknięcie przebarwień. Pamiętaj, aby kremy te stosować punktowo – wyłącznie w miejscach, w których zaobserwowałaś przebarwienia. W ten sposób unikniesz nierównomiernej utraty pigmentu, która również nie wygląda estetycznie.

Podobne wpisy